laupäev, 3. märts 2012

Vido eest Raekojas söönuks!?

Kes vähegi Tallinna vanlinna söögikohtade hinnaklassiga kursis, teavad, et viiekaga Raekoja platsi niisama naljalt vehkima pole mõtet minna.. või siiski?
Veebruari lõpul algas Eesti Maitsed aktsiooniga "Raekoja platsi maitsering", kus kaheksa Tallinna Raekoja platsil asuvat restorani pakuvad kuni 18. märtsini igaüks ühte sööki ja selle juurde sobivat jooki 5 € eest. 
Kõlab üpris kutsuvalt, või mis?
Kui muidu on tegemist tsooniga, mis pigem tuntud kui turistide pärusmaa, siis praegune aktsioon on just pealinlastele suunatud, sest olgem ausad, paljud meist ikka Raekoja platsi niisama naljalt einestama satuvad või sätivad? Palju me üldse nende kohtade eksistentsiga kursis oleme, menüüdesse piilumisest rääkimata? Mina võin käsi südamel öelda, et üles rivistatud kaheksast restoranist/söögikohast teadsin küll enam kui pooli, ent külastanud olin vaid kahte. Seetõttu võtsin avasüli vastu ka kutse oma püksirihm taaskord lõdvemaks lasta, et üheskoos Rekoja platsile ring peale teha ja maitsta, mida vido eest linnarahvale pakutakse..
Kaheksa seljad kokku ristanud söögikohta ja nende poolt pakutav näeb välja just selline:
Kaerajaan: Hanemaks ja Saku mõdu
Foto: Lauri Laan

Wine Library: Maisikana Chiantiga
Foto: Lauri Laan
Maikrahv: Karamellikastmes lambakarree.
Foto: Lauri Laan
Turg: Lamba ribi maja napsuga.
Foto: Lauri Laan
Rae: Sea abaliha ja Cabernet Sauvignon.
Foto: Lauri Laan
III Draakon: Põdrasupp pirukaga ja maja naps.
Foto: Lauri Laan.
Liisu juures: Sea šnitsel ja Saku originaal
Foto: Lauri Laan
Glad Estlander: vähisabasupp ja tops majaviina.
Foto: Lauri Laan 

Vana Toomas: Creme Brulee ja Vana Tallinn
Foto: Lauri Laan


Minul isiklikult on praeguseks õnnestunud läbi käia üheksast kuus kohta (kõik peale Glad Estlanderi, Wine Library ja Liisu juures) ja pean tõdema, et pilt on kirju. 
Vido eest võib saada positiivse üllatuse, tugeva kõhutäie, mõnusa maitseelamuse või mõnel puhul kahjuks ka killukese möödapaneku osaliseks. Maitsed on erinevad, toidukohtade tasemed seinast-seina ja mõni otsib tugevat kõhutäit, teine hoopis põnevat maitseelamust - igaühele oma.

Kui ma nüüd ilma pika jututa saaks kõik kogetu kokku võtta ja teile mingi adekvaatse soovituse anda, siis ma ütleks, et.. kasutage võimalust ja proovige nii palju kui saate ise järele! :)

Tegelikult uut ringi alustades (enne on mul veel paar kohta vanast ringist läbi käia) võtaksin ma suuna ette nii:
Eelroog: Kaerajaan oma kodumaise nuumhane maksa(!!!), musta leiva ja astelpajupüreega. 
Meie oma nuumhane maks on teada-tuntud foie gras-i kõrval midagi hoopis muud ja absoluutselt võrreldamatut. Ometi omamaine ja maitsmist väärt, eriti selliste sõprade kõrval nagu must leib, hapukas astelpaju ja klaasitäis Mõdu.
Pearoog: Rae restoran oma suitsuse sea abalihaga.
Sisse astudes sellelt kohalt palju oodata ei oskagi, ent värskelt end köögis sisse seadnud, endine Ribe peakokk, Jevgeni Jermoškin, suutis meid oma lihtsa roaga meeldivalt üllatada. Lepalaastudel suitsutatud ning hiljem õrnalt küpsetatud siga oli kartulipüree, karamelliseeritud sibula ja pohla-õunasalati seltsis tõeline tabamus kümnesse. Kõrvale valitud Cabamet Sauvignon suisa ülistas seda lihtsat talupojamõõtu kõhutäit.  Lihtne, mahlane, toitev ja maitsev kõhutäis, mille nimel võiks lausa iga päev Raekojas viieka letti lüüa ja rahulolevana minema jalutada. 

Magustoit: Vana Toomas oma Creme Brulee ja Vana Tallinnaga.
Iga kena söömaaeg peab lõppema magustoiduga ja Vana Toomase Creme Brulee on igati aus ja hea. Maheda maitse, kena serveeringu ja sõõmu Vana Tallinnaga peaks iga magusasõber sealt rahulolevana minema sammuma.

Täpikeseks i-le võiks koduteel kindlasti läbi astuda ka III Draakonist, sest see teater, mida teile seal pakutakse on igati vaatamist ja kogemist väärt! Ukse peal võtab teid vastu tõre perenaine, kes sõimu ja noomimise saatel teile suppi ja ahjusooje saiakesi jagab. Arusaadavalt on peale kolme käiku kõht pilgeni täis juba, ent paar sooja põdrapirukat kotti kaasa haaramata jätta oleks taolise elamuse eest suisa patt.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar